محمدرضا قربانی

محمدرضا قربانی

محمدرضا قربانی

نقاش و هنرمند محیطی

محمدرضا قربانی در سال ۱۳۴۳ در تبریز دیده به جهان گشود. وی پس از اتمام تحصیلات متوسطه در هنرستان میرک تبریز” وارد دانشگاه هنر تهران شد و مدرک کارشناسی خود را در رشته نقاشی اخذ كرد. در این دوره او با هنر انتزاعی آشنا شد و شیفته استفاده از هندسه در معماری کلاسیک ایرانی گردید و این علاقه و شیفتگی ادامه پیدا کرد و اکنون به ساختار اصلی آثار او بدل گردیده است.
قربانی مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه تربیت مدرس تهران با موضوع پایان نامه ” خلق اثری درفضای سه بعدی” دریافت کرد. او هم چنین تکنیک شخصی خود را که ترکیبی از هنر و معماری است با نام *”تکرار برجسته “خلق کرده است. بخش عمده پروژه های هنری وی با استفاده از این تکنیک به وجود آمده اند.
درسال ۱۳۸۳ به اتفاق همسرش النازحبیبی که دانش آموختۀ معماری است” آتلیه ای برای انجام فعالیت های هنری مشترک شان بنیان گذاشتند. در این آتلیه در کنار پروژه های شخصیشان” بالغ بر ۴۰ اثر که آنها را جزو ” هنرپلاستیک ” دسته بندي كرده اند به سفارش سازمانها و دوستداران هنر با استفاده از بتن” شیشه” سرامیک و فلز طراحی و اجرا کرده اند.
وی درعین حال مدرس دانشگاه بوده و درکنار فعالیت های هنری خود به مدت هفده سال دروس پایۀ هنر را در دانشگاه های مختلف ایران از جمله دانشگاه هنر تهران” شهید بهشتی” دانشگاه آزاد تبریز تدریس نموده است.
عکس از کوروش بزرگمنش

بعضی از آثار


عکس های نمایشگاه